کارآفرین و کارآفرینی

st3 1 1024x569 - کارآفرین و کارآفرینی

Dr Deependra Have I killed an entrepreneur 1 768x540 01 2 300x211 - کارآفرین و کارآفرینی

کارآفرینی چیست و به چه کسی کارآفرین میگویند؟!
شاید بارها این سوال در ذهنتان آمده باشد که چگونه میتوانم یک کارآفرین باشم و برای خود یک کسب و کار راه بیندازم یا این سوال که من باید چه ویژگی هایی داشته باشم تا یک کارآفرین شناخته شوم . ضمن پاسخ بهاین سوالات سعی داریم تا در چند مقاله ی مجموعه ای با عنوان #کارآفرین حق مطلب را اداکنیم. امیدواریم با این مجموعه شما نیز یکی از کارآفرینان برتر آینده باشید.

واژه ی کارآفرینی اولین بار حدود سیصدسال پیش توسط ریچاردکانیتلون و ادام اسمیت در قرن هفدهم و هجدهم میلادی مورد استفاده قرارگرفت. این واژه  ریشه ی فرانسوی دارد و به انگلیسی Entrepreneurship است اما مفهوم کارآفرینی که توسط شوپیتر مطرح شد متعلق به یک قرن اخیر می باشد.
شوپیتر کارآفرینی را چنین تعریف می کند:
عصاره ی کارآفرینی در درک و بهره برداری از فرصت هاست.
چهار نوع کارآفرین داریم که در زیر به هرچهار گروه اشاره خواهیم کرد:
۱) سنتی: سالهای سال دوام آورده اند مثل رستوران ها ، فروشگاه ها، نجاری ها ، مکانیکی ها و شرکت هایی که به عملکرد جامعه کمک می کنند.
۲)درحالِ رشد:در حوزه ی تهیه نرم افزار و برنامه برای گوشی های هوشمند و تبلت ها ، مشاوره و ارتباطات ، تولید تجهیزات پزشکی، اطلاعات تجاری و بازاریابی
۳)پروژه محور: معمولاً کارآفرینان این حوزه تحصیلات مرتبط با نوع تجارت خود دارند. اغلب در برگزاری نمایشگاه ،طراحی سازه، طراحی گرافیکی ، نویسندگی ، روان شناسی، فیلم و مستندسازی و …فعالیت دارند.
۴)سبک زندگی: کار و تحصیلات آن ها معمولاً غیرمرتبط است.

این مقاله ادامه دارد…

#کارآفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در تماس

تیم ما تمام تلاش خود را می کند که تمامی سوالات را ظرف 24 ساعت دهد